text.skipToContent text.skipToNavigation

Pierwsza pomoc zamów online w korzystnej cenie

109 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Któreśrodkisąniezbędnewsytuacjachkryzysowych?

Szukasz artykułów używanych w motoryzacji o specjalnym przeznaczeniu ostrzegawczym, sygnalizacyjnym i apteczek? Pierwsza pomoc to nie tylko ubrania odblaskowe, ale również pompki nożne, liny holownicze, kable i złącza do przekazywania prądu z jednego akumulatora do drugiego, gaśnice, pojemniki na zapasową benzynę czy kompresory powietrza. Ze względu na rodzaj zastosowania, akcesoria do pierwszej pomocy dzieli się na ostrzegawcze, funkcjonalne i wspomagające. Pierwsze z nich to kamizelki odblaskowe, które pomagają zlokalizować zarówno osobę podczas naprawy auta na poboczu, jak i określają pozycję pieszych w ciemności.

Jakprawidłowoustawićtrójkątostrzegawczy?

Należą do nich także trójkąty ostrzegawcze, które ustawia się w odległości 100 metrów od auta na światłach awaryjnych poza obszarem zabudowanym lub 1 metr za samochodem w przypadku terenu zabudowanego. Oznaczenie postoju wskutek awarii może być inne, jeśli ustawienie trójkąta ostrzegawczego w przepisowej odległości spowoduje małą widoczność pojazdu, wtedy należy kierować się logiką i ustawić trójkąt w możliwie jak najbardziej odpowiednim miejscu. Pierwsza pomoc to także artykuły funkcjonalne, które mają służyć do diagnostyki lub usunięcia awarii. Są to m. in. pompki nożne i akcesoria do samodzielnej, szybkiej naprawy usterki czy też dopompowania koła, a także kanistry do przechowywania paliwa. Należą do nich również gaśnice, których zastosowanie jest oczywiste w przypadku pożaru oraz apteczki do udzielenia szybkiej pomocy w razie wypadku.

Totakżeurządzeniaprzekazująceprąddoakumulatora 

Niezbędnik wspomagający to wszystkie produkty, które obejmują pomaganie kierowcom innych aut w ruchu drogowym, np. liny holownicze do holowania uszkodzonego pojazdu, a także złącza z biegunami do przekazania prądu w wyładowanym akumulatorze. Artykuły do udzielania wsparcia, jak i ochronne, sygnalizujące powstanie awarii, apteczki, kamizelki i inne, które należą do kategorii pierwsza pomoc możesz kupić przez internet. Zajrzyj na Czesci-samochodowe-online.pl i zamów wybrany produkt w przystępnej cenie.