text.skipToContent text.skipToNavigation
Filtrowanie wg samochodu
Ogranicz wyniki

15W-40 Olej zamów online w korzystnej cenie

21 produtky
Cena sugerowana przez producenta

Oleje nowej generacji chronią silnik przed zatarciem

 

Niezależnie od warunków atmosferycznych, pory roku i stylu jazdy produkowane obecnie zawiesiny o lepkości 15W-40 zapewniają silnikom działanie ochronne i polepszają osiągi. Dodatki wpływające na zmniejszenie temperatury krzepnięcia płynu, działające przeciwko utlenianiu i redukujące zanieczyszczenia utrzymują własności oleju w dobrej kondycji, co wpływa na wydłużenie jego żywotności, a zarazem zmniejszenie częstotliwości wymiany. Patrząc na proces destylacji ropy naftowej, uszlachetniania i wzbogacania olejów w polimery, molekuły i inne związki, dostrzega się różnicę w działaniach zawiesiny sprzed lat w stosunku do obecnych możliwości. Cząsteczki zawarte w cieczy potrafią stworzyć płaszcz ochronny, który jest "nieprzemakalny", tzn. przylega na zasadzie przyciągania magnetycznego, chemicznego bądź opartego na innych zasadach do ścianek wewnątrz silnika, chroniąc przed skutkiem tarcia, przegrzaniem, a zarazem dając odpowiednie smarowanie.

 

Do tego oleje wpływają na redukcję zużycia paliwa

 

Odbywa się to wskutek lżejszej pracy silnika, zwłaszcza w trakcie rozruchu. Lekka praca poszczególnych elementów, nasmarowanie, a także właściwa przepustowość zaworów czy filtrów to czynniki wpływające na zmniejszenie zapotrzebowania na paliwo. Gdy silnik jest odciążony, pobiera mniej paliwa, co przyczynia się do Twojej oszczędności. Największe zalety produktów pochodzących z nowoczesnych procesów technologicznych o lepkości 15W-40: oleje całoroczne - rzadziej trzeba wymieniać, ochrona przed przegrzaniem i przetarciem, niska zawartość popiołu, mniejsze zużycie paliwa, dłuższa sprawność układu silnikowego.

 

Wybierz nowoczesne zawiesiny odporne na działanie termiczne

 

Całoroczne ciecze syntetyczne, mineralne oraz półsyntetyki wykazują się odpornością termiczną, dlatego znajdują zastosowanie zarówno podczas sezonu letniego, jak i zimowego. Aby znaleźć odpowiedni dla swojego samochodu produkt, wyszukaj go po wybranej lepkości w specjalistycznym sklepie internetowym czesci-samochodowe-online.pl.